Graphics world grafika, windows seven, wallpapery

Vista Aktuality

                           Windows Vista Nový operačný systém od Microsoftu

Máme tu nový operačný systém od Microsoftu, ktorý ľudí láka najmä vďaka grafike.   Keďže nám je grafika veľmi blízka, niečo si o tom povieme.  Windows Vista existuje v 7 verziách a veľa z Vás už ju určite majú.  Keďže tento operačný systém máme aj my, niečo si povieme o všetkých verziách.  V tomto článku sa dozviete základné informácie o celom systéme a o celej grafike. 

Windows Vista home basic - verzia na vykonávanie základných úloh pre nenáročných.  Tú som zohnal ako prvú a výrazne NEDOPORUČUJEM KUPOVAŤ!  Až na malú zmenu vzhľadu a pár noviniek je to to isté, ako Xp.  

Windows Vista home basic N - verzia, ktorá je vlastne to isté, ako home basic, ibaže neobsahuje mnohé programy, ako je windows movie maker, windows media player.  Takže je tiež naodporúčam. 

Windows Vista home premium - Už kvalitnejšia edícia, ktorá ponúka vzhľad Vista aero, takže práca v počítači bude zas len o niečo príjemnejšia.  Je dobrá na hry, programy a je to ideálny systém. Ja som v ňom ešte nepracoval, ale mám informácie mám od môjho človeka, ktorý túto verziu má.  Dá sa povedať, ideálna verzia, ktorú keď kúpite, neoľutujete. 

Windows Vista Business - verzia operačného systému, ktorá sa hodí najmä firmám, či už menším, či väčším.  Nie je však taká, že by zvyšovala vaše platy HAHA, takže dobre si rozmyslite, ak si ju plánujte kúpiť. 

Windows Vista Business N - edícia, ktorá ponúka menšie výhody, ktoré vo Vista Business nemáte.

Windows Vista Enterprise -
Systém Windows Vista Enterprise je navržen tak, že výrazně snižuje celkové náklady na informační technologie, související rizika a současně splňuje potřeby velkých organizací se složitou infrastrukturou informačních technologií. 

Windows Vista Ultimate - konečne je tu systém, ktorý vlastním ja.  Táto verzia ponúka všetko, čo edícia premium.  Takže si tu môžete nadstaviť vzhľad aero a každý deň si nastavovať iný farebný kontrast.  Môžete využívať aj funkcie, ktoré sú zamerané na prácu a podnikanie.  Vo Viste Ultimate máte k dispozícii všetky vymoženosti nového operačného systému.  Neviem, prečo ľudia nadávajú, ale ja som mimoriadne spokojný.  Každý deň si nastavím iný wallpaper a každý deň vzhľad vyzerá inak.  Fungujú tu všetky programy a hry, ktoré fungovali na Xp.  Dokonca aj kodeky, na ktorých je napísané, že sú určené len pre Xp. 
Túto verziu DOPORUČUJEM nielen náročným užívateľom, ale aj tým skúsenejším. 

PREČO - Tí skúsenejší predpokladám že vedia, čo je to torrent.  To je len tak, MYSLITE, vyskúšajte, heslo je no product key,  yes update.  Tí skúsenejší vedia, čo hovorím.  Z vlastnej skúsenosti viem, že tam všetko šlape tak ako na normálnom.  Ak to niekto vyskúšal, nezabudnite sa mi za tú informáciu poďakovať a napísať mi mail!  Poteší ma to.

                                              Požiadavky na systém

Sú žiaľ vysoké.  Vistu si zaobstarajte, iba ak máte naozaj silný počítač.  Dá sa online otestovať. 


                                                       FLIP 3D

Lepšie verzie Visti obsahujú aplikáciu Flip 3D, pomocou ktorej získate prehľad o všetkých spustených oknách v 3D. 
                                                         Vzhľad aero

Je vynikajúce plus, ktoré obsahujú len niektoré verzie.  Je to vlastne priesvitný vzhľad, pričom môžete nastavovať farbu a intenzivitu priesvitnosti.  Už len podľa wallpapera závisí, či budete mať vzhľad čierny, modrý, oranžový alebo akýkoľvek iný. 
G-world je partnerom tohto vzhľadu.   Obrázky nájdete hockde na internete. 

                                   Vista Dream scene

Pre vlastníkov visti ultimate a hlavne pre vlastníkov mimoriadne výkonných počítačov bol vydaný balíček dream scene, umožňujúci sledovanie videí na pracovnej ploche.  V položke, kde si vyberáte umiestnenie wallpaperu na ploche, či má byť v strede, dlaždice alebo roztiahnutý vám pribudne možnosť video.  Tento balíček, ak ste o ňom nevedeli a máte vistu ultimate, pozrite si aktualizácie a položka ultimate extras.  Tam dream scene je.  Aj keď vistu ultimate alebo silný počítač nemáte, určite si pozrite toto video na youtube:
Vista ultimate extras: dream scene   


                                        Sidebar

Vynikajúca nástrojová lišta, do ktorej môžete ľahko vkladať aplikácie ako sú hodiny, media player, počasie, zápisník.  Ďalšie môžete aj sťahovať.  Vynikajúca náhrada v Xp môže byť Desktop Sidebar alebo Vista Sidebar zdarma stiahnuteľné na našej stránke v sekcii software. 

                                      Ľahšie vyhľadávanie

Vo Viste vyhľadáte súbory naozaj okamžite.  Vyhľadávací panel máte umiestnený v každej zložke hore. 

                                      Aktualizácie?

Môžu systém značne zrýchliť a dokonca aj opraviť chyby.  Pozor, často sa stáva, že kvôli nim stratíte veľa času. 
Novinkou je aktualizačný balík SP1, ktorý by mal vyjsť do konca roka 2007.  Na čo sa môžu vlastníci Visti tešiť v SP1
Na rýchlejší štart, opravenie niektorých chýb a vraj toho bude viac.  Dúfajme. 

                                    Napalovanie Vo Viste

Vo Viste je naozaj ľahké napalovanie.  Môžete napáliť akékoľvek CD, DVD a napáliť naňho aj OCHRANU PROTI KOPÍROVANIU.  Vo Viste máte tiež vylepšené možnosti media playeru  a mnoho viac. 

Nový operačný systém ma mnoho ďalších výhod.  Dúfame však, že sme Vám aspoň ako tak niečo povedali o novom operačnom systém.  A pre tých, ktorý ho už majú, hádam je potešujúce, že do konca roka môžu mať SP1. 


 
Design by Lukáš Banič poptopwall@azet.sk