Graphics world grafika, windows seven, wallpapery

PhotoFiltre1

Ako na animované gify?

Určite sa často stretávate s animovanými obrázkami, ktoré sa neustále hýbu, točia.  Stretávate sa s nimi najčastejšie v mobiloch a reklamných banneroch na internete. 


Ide o celkom obyčajný súbor typu gif, ktorý sa skladá z niekoľkých obrázkov, ktoré sa v rýchlom slede za sebou premietajú.  To už ale asi každý vie.  Skúšali ste niekedy takýto obrázok vytvoriť, no klasické programy Vám na to nestačili, pretože boli hlúpe a neovládateľné.  Ak si chcete vytvoriť reklamný banner, jednoducho potrebujete dobré program.  Ja používam PhotoFiltre Studio skoro na všetko a tak je samozrejmé, že animované gify niesú výnimkou.  Najnovšiu verziu PhotoFiltreStudia si môžete stiahnuť z našej stránky tu: http://farebne.napady.net/file/4172610Ako vytvoriť animovaný gif?

Otvoríte si PhotoFiltre Studio a vytvoríte nový obrázok, kde si určíte veľkosť obrázka.
Teraz vytvoríte vhodný obrázok, ktorý budete animovať, v mojom príprade to bude vyzerať asi takto. Nasleduje už len prípadného vytvorenie textu, ostatných obrázkov, čo určite zvládnete. Keďže backround sa do animácie nepočíta, označte celý obrázok, skopírujte ho a druhý krát vložte.  Pri texte je tiež dobré kliknúť naňho pravým tlačítkom a označiť konvert text to image layer. 

Pri tvorení gifu využívajte možnosti kopírovať a vložiť.  Keď máte všetky obrázky hotové a máte ich vhodne usporiadané, vyzerá to asi takto:Všimnite si, že ak máte v animácii viacero textov, musíte ich oddeľovať obrázkom, ktorý sa má zobrazovať vo výslednom obrázku.  Inak by Vám to nemuselo dopanúť dobre a jedna veta by nepekne prekrývala tú druhú.  A teraz nastal čas animovať gif, čo urobíte nasledovne podľa obrázku. Teraz tam máte túto obrazovku, kde si nastavujete parametre animovaného gifu.  POZOR! Ak používate v gife viac textov a oddeľujete ich obrázkom pozadia, čo je prirodzené, kliknite na All images, označte postupne každý layer, ktorý slúži len ako prechod medzi textom a nastavte číslo 0. 
Oplatí sa experimentovať s animovaným gifom, skúšať rôzne časy prechodov, ktorý sa najviac hodí atd.  V gife môžete jednu farbu označiť ako transparetnú(priesvitnú), aj to sa niekedy opaltí skúsiť.  Pred exportom do animovaného gifu si môžete ešte obrázok prezrieť pomocou preview. 


Nakoniec označíte export a vytvoríte animovaný gif.  Je to také jednoduché a iba na 3 minútky. 

Prípadne otázok ma kontaktujte na poptopwall@azet.skBudúci článok súvisiaci s PhotoFiltre: PhotoFiltreStudio a efektné nastavovanie priehľadnosti. 
Zobrazíme na stránke o týždeň.  Určite nás ešte nezabudnite navštíviť.  Môžete sa naučiť efektne využívať a tvoriť priehľadnú grafiku. 

 
Design by Lukáš Banič poptopwall@azet.sk