Graphics world grafika, windows seven, wallpapery

Kráľ prehrávačov

A do čerta, ten film mi zas nefunguje!  Nemám nainštalovaný kodek!  Nekvalitný player! A to už ten film musím dnes vrátiť. 

Tak toto je celkom štandardný problém, s ktorým ste sa možno stretli už aj vy.  Dnes si dal G-world za námahu odstrániť tento problém.  Ľudia zväčša pri týchto  problémoch inštalujú kodeky a zapratávajú počítač.  A nakoniec ani tie nie sú vždy k dispozícii.  Existujú formáty videa ako napr. MKV a s tými si neporadí skoro žiadny balík kodekov.  Vyskúšali sme nie jeden program, aby sme Vám uľahčili pozeranie filmov a videí. 

Zostrojili sme rebríček nami odporúčaných playerov. 

1. VLC MEDIA PLAYER.   Download Windows version
Program, ktorý si ľahko poradí aj s tými najneznámejšími formátmi.  Je ponúkaný ako freeware, bez akejkoľvek registrácie, trialu a podobných hlúpostí. Jeho nevýhodou je snáď len to, že neobsahuje skiny, ale to však hádam nikomu nevadí.   Maximálne doporučujem.  Na stránkach je možné stiahnuť si verziu aj do iných operačných systémov ako je Windows VLC official site


2.KM Player     DOWNLOAD Windows Version
Univerzálny média prehrávač, ktorý prehráva množstvo typov formátov a to napr.: VCD, DVD, AVI, MKV, Ogg Theora, OGM, 3GP, MPEG-1/2/4, WMV, RealMedia, QuickTime a i. Podporuje široký rozsah titulkov a dokáže zachytiť (capture) audio, video a obrázky.  Pekný vzhľadovo so širokými možnosťami. 


3. MP Player   DOWNLOAD  Windows version
MPPlayer beží na rôznych druhoch operačných systémov, dokáže prehrať MPEG/VOB, AVI, Ogg/OGM, VIVO, ASF/WMA/WMV, QT/MOV/MP4, RealMedia, Matroska, NUT, NuppelVideo, FLI, YUV4MPEG, FILM, RoQ, PVA súbory, podporuje množstvo natívnych XAnim a Win32 DLL kodekov. Prehrá aj VideoCD, SVCD, DVD, 3ivx, DivX 3/4/5 a dokonca WMV filmy. Dokáže grabovať TV filmy a mnoho iného. Prehrávač s množstvom medzinárodných ocenení.

Na stránkach výrobcu je možné stiahnuť prehrávač aj pre iné operačné systémy ako je Windows.
OFFICIAL SITE

 
Design by Lukáš Banič poptopwall@azet.sk